Gliwice, 05.07.2022

Sobota 2 lipca 2022 r. – piękna, słoneczna pogoda. Bez upału, który dokuczał nam przez wcześniejsze dni. Kilkanaście osób z naszego Klubu spotkało się na XXIII Rocznicy powstania NZOZ „Szansa” w Pławniowicach. W tym roku uroczystość była poświęcona pamięci Pana Janka, który od wielu lat był niezwykle zaangażowany w prace na rzecz „Szansy”.

O godz. 10.30 nasz Kolega Marian reprezentował „Krokusa” w zawodach Strong Men. Corocznie bierze udział w siłowych zmaganiach i również tym roku zaistniał pozytywnie. Konkurencje – wyciskanie na ławeczce, podnoszenie ciężarów i „bieg farmera” – wzbudziły wiele emocji wśród zebranych.

Inne atrakcje imprezy to „Bieg po trzeźwość”, bieg dla dzieci, turniej siatkówki oraz wspomniane zawody Strong Men. Za udział w tych konkurencjach rozdano medale i dyplomy przy aplauzie zgromadzonych widzów.

Jak zwykle ugoszczono gości wspaniałym poczęstunkiem. Gorące dania z kuchni polowej, wędzona szynka, chleb ze smalcem, kiszone ogórki, ciasta i inne przysmaki. Wszystko ugotowane i upieczone przez wychowanków Ośrodka.

Nie zabrakło również „strawy duchowej”. Ciekawe były warsztaty bębnowe, występ Teatrologów, i koncert Zespołu Muzycznego. W przerwach odbywała się aukcja przedmiotów wykonanych przez pensjonariuszy. W ten sposób zbierali środki na wyjazd na letni obóz terapeutyczny.

Czas wypełniony przez tyle atrakcji, udana organizacja spotkania, pyszne jedzenie, dużo zadowolonych gości i piękna pogoda. Chyba organizatorzy nie mogli spodziewać się lepszej Rocznicy.

W tak sprzyjających okolicznościach wytworzyła się wśród zebranych wspaniała atmosfera. Spotkali się obecni wychowankowie ze swoimi rodzinami, przyjechali byli pacjenci „Szansy” oraz dużo osób reprezentujących organizacje trzeźwościowe. Spotkania były radosne, pełne nadziei i uśmiechów. Dziękujemy za piękną (jak zawsze!) imprezę, która pozostanie w naszej pamięci na długo.

Młodym ludziom, którzy byli najważniejsi w tym spotkaniu, bo podjęli trud walki o swoją trzeźwość, dedykujemy z całego serca te słowa:

I zawsze, zawsze będę Ci życzył

(…) , abyś poprzez wszystko, co jeszcze ujrzysz, zawsze widział wielkie, piękne oblicze życia i abyś zachował wiarę.” Karen Blixen